MIŠKO TERAPIJOS IR EDUKACIJOS CENTRAS

Asociacija, vienijanti skirtingų profesijų atstovus, savo veikloje besiremiančius gamtos tausojimo, išsaugojimo ir integracijos į miesto gyventojo savimonę principais.
whale-tail

Miško terapija

Asmeniniai ir kolektyviniai pojūčių aktyvavimo, savistabos ir sąmoningumo miške praktikos užsiėmimai, vedami Milos Monk ir partnerių – sertifikuotų miško terapijos gidų.
Skaityti
geometric-prism

Rekreacinės aplinkos kūrimas

Aplinkos pritaikymas rekreaciniams tikslams – konsultuojame ir padedame įgyvendinti: įrengiame miško takus, kuriame individualizuotus miško maudynių audiogidus, projektuojame natūralistinio želdinimo salas ir mažuosius miesto miškelius.
Skaityti
leaf-2

Edukacija

Specializuotos paskaitos, seminarai ir praktiniai užsiėmimai siekiantiems taikyti miško terapijos ir gamtos poveikio sveikatai principus savo veikloje (pedagogams, edukatoriams, socialiniams darbuotojams, kaimo turizmo paslaugų teikėjams ir pan.).
Skaityti
ladybug

Lavinamosios priemonės

Miško ekosistemos pažinimą skatinančių priemonių kūrimas ir platinimas: lavinamieji žaidimai, vizualinė medžiaga, pažintinė literatūra.
Skaityti

Asociacijos nariai

Mila Monk: pirmoji sertifikuota miško maudynių gidė Lietuvoje, baigusi Miško terapijos instituto mokymus, oficiali šio instituto atstovė Lietuvoje, Anykščių miško festivalio Miško terapijos dienos koordinatorė. Vertėja, kartu su kolege Rasa Monkevičiene išvertusi Dr. Qing Li knygą „Shinrin-yoku: the Art and Science of Forest Bathing“ į lietuvių kalbą.

„Miško poveikiu žmogaus sveikatai pradėjau domėtis tuo metu, kai buvau persidirbusi ir perdegusi profesionaliai ir emociškai.“

Linas Staliūnas: ekologas, Utenos miesto savivaldybės Aplinkosaugos skyriaus inspektorius, garso menininkas, studijuojantis miško terapiją Miško terapijos institute.

„Miškas man – ir tarpusavyje glaudžiai susijusios biologinės sistemos, kurias turime stengtis pažinti ir, kiek tai dar įmanoma, grąžinti civilizacijos suardytą pusiausvyrą. Iš miško galime ne tik semtis jėgų, bet ir mokytis koegzistavimo.“

Aušrinė Benedikt: natūralistinio želdinimo atstovė, arboristė (LARA), turinti ilgametės kūrybinės patirties reklamoje ir rekreacinių-pramoginių paslaugų įmonėje.

„Aplinka mus įtakoja labiau, nei numanome, nei kartais norėtume. Siekiu skirti daugiau dėmesio ne tik estetinei želdynų išvaizdai, bet ir poveikiui bendrai miesto-gamtos sistemai. Tikiu, kur tinkamas sąlygas randa mažiausieji ekosistemos dalyviai, ten daugiau laimės ir žmonėms.“

Projektai

Įgyvendinti arba šiuo metu mūsų
vykdomi projektai.

Sodyba „Barono Vila“: žymėtas miško maudynių takas su audiogidu ir žemėlapiu.

Pastebėjus, kad vilos klientams iš miesto pasivaikščiojimai laukiniame miške neatrodo pakankamai viliojantys, buvo nuspręsta turimame miške įrengti beveik 1 km ilgio miško maudynių taką.

Erdvė sutvarkyta minimaliai kišantis į gamtą – išvalyti takai ir įrengti tako žymekliai. Naujai atrastoje erdvėje vilos svečiai, su audiogidu telefone, naviguodami pagal žemėlapį, gali nemokamai išbandyti miško terapijos praktiką ir atrasti naują ryšį su aplinka ir savimi.