Mila Monk: pirmoji sertifikuota miško maudynių gidė Lietuvoje, baigusi Miško terapijos instituto mokymus, oficiali šio instituto atstovė Lietuvoje, Anykščių miško festivalio Miško terapijos dienos koordinatorė. Vertėja, kartu su kolege Rasa Monkevičiene išvertusi Dr. Qing Li knygą „Shinrin-yoku: the Art and Science of Forest Bathing“ į lietuvių kalbą.
MIŠKO TERAPIJOS IR EDUKACIJOS CENTRAS
Miško terapija
Rekreacinės aplinkos kūrimas
Lavinamosios priemonės
Edukacija
STEIGĖJAI
„Visuomet jaučiau poreikį būti arčiau gamtos, o ypač jos poveikiu susidomėjau tuomet, kai patyriau profesinį perdegimą, ir tuo pat metu po mano langais buvo iškirstas miškelis. Panirau į depresinę būklę, o bandydama iš jos kapstytis, atradau, kad atsigauti po perdegimo padeda gamtos terapijos, tarp jų ir miško terapija arba miško maudynės.
Bandydama išsiaiškinti, ar medžių iškirtimas mane prislėgė todėl, kad esu per jautri, o gal žmogui, kad gerai jaustųsi, apskritai reikalinga gamta, atradau nemažai mokslinių tyrimų, pagrindžiančių biofilijos hipotezę.“

Linas Staliūnas: aplinkos apsaugos inspektorius, sertifikuotas miško maudynių gidas (Miško terapijos institutas (Forest Therapy institute), nuo 2018 m. vedantis „Miško pasiklausymus“ – terapinio-edukacinio pobūdžio miško garsovaizdžio pažinimo užsiėmimus įvairiuose renginiuose, festivaliuose.
„Einu į mišką, nes ten jaučiuosi lyg namuose, nors žinau, kad gamtoje esu tik svečias. Miškas dar niekada nebuvo manęs neįsileidęs ar išvaręs. Jis visada priima, jame pilna veiklos ir tvyro nepaprastai subalansuota tikrovės ramybė. Klausau miško, aplinkos, užsiimu miško maudynėmis, kadangi man tai suteikia jėgų (tiek psichinių, tiek fizinių) ir noro padėti kitiems pažinti, suprasti ir užmegzti ryšį su mišku.“

Aušrinė Benedikt: natūralistinio želdinimo ir gamtinio dizaino atstovė, kūrybinės studijos „Samanoja” įkūrėja, turinti ilgametės patirties reklamos ir komunikacijos srityse.
„Aplinka mus įtakoja labiau, nei numanome, nei kartais norėtume. Siekiu skirti daugiau dėmesio ne tik želdynų estetikai, bet ir poveikiui bendrai miesto-gamtos sistemai. Tikiu, kur tinkamas sąlygas randa mažiausieji ekosistemos dalyviai, ten daugiau laimės ir žmonėms.
Apie gamtos svarbą ir poveikį žmogui dažniausiai pradedame kalbėti vykstant nebegrįžtantiems procesams, iškilus nesusikalbėjimui su miestų vykdoma žaliųjų erdvių politika. Jei sąveika su gamta būtų formuojama nuo mažens, efektyvi komunikacija lydėtų mokslo pasiekimus ir urbanistinius sprendimus, augtų visuomenė, kuriai tokios konfrontacijos nebeiškiltų ar jos būtų sprendžiamos priimant toliaregiškus, integruojančius sprendimus.”

Aistė Kacevičiūtė: vaikų vasaros stovyklų, edukacinių užsiėmimų kūrėja ir koordinatorė, žinias tobulinanti Miško terapijos ir vaikų edukacijos srityse.
„Kiekvieną kartą eidama į mišką jaučiuose tarsi eidama į vis naują ir nepažintą kelionę. Nors takus pamena išlikę atsiminimai, tačiau kaskart miškas vis kitoks. Miško ramybė moko mane sustoti, įsiklausyti į aplink esančius garsus ir pajausti šios akimirkos grožį. Miškas ne kartą tapo mano vidiniais namais ir poilsio oaze, kur visada gera sugrįžti.
O ką Tu patiri būdamas (-a) miške?”
PROJEKTAI
Sodyba „Barono Vila“: miško maudynių takas su audiogidu ir žemėlapiu
Pastebėjus, kad vilos klientams pasivaikščiojimai miške neatrodo pakankamai viliojantys, nuspręsta įrengti ~1 km ilgio miško maudynių taką. Erdvė sutvarkyta minimaliai kišantis į gamtą – išvalyti takai ir įrengti tako žymekliai.
Naujai atrastoje erdvėje vilos svečiai, orientuodamiesi pagal žemėlapį su pratimais telefone, gali išbandyti miško terapijos praktiką ir atrasti naują ryšį su aplinka ir savimi.

