Kodėl verta patirti miško maudynes?

Miškas yra daugiaplanė erdvė ir gamtine, kultūrine, ir dvasine prasme, tad ir jo įtaka – nevienareikšmiška. Japonai ištyrė, kaip miškas žmogų veikia empiriškai, kaip buvimas miške konkrečiai atsiliepia žmogaus fizinei ir emocinei sveikatai. Jie parodė, kad miške akivaizdžiai stiprėja imunitetas, mažėja kraujospūdis, streso žymenų, taip pat gerėja atmintis, gebėjimas susikaupti, miegas.

Miško maudynes veda pirmoji sertifikuota miško maudynių gidė Lietuvoje, baigusi tarptautinio Miško terapijos instituto mokymus, Miško terapijos ir edukacijos centro vadovė, Anykščių miško festivalio Miško terapijos dienos koordinatorė, vertėja, kartu su kolege išvertusi vieno iš miško terapijos pradininkų, japonų mokslininko Qing Li knygą “Miško maudynės“ į lietuvių kalbą.

Miško maudynių pratimai nėra sudėtingi, jie atviri, jiems nereikia didelių apmąstymų, tad jie skatina spontaniškumą, leidžia lengvai pasiekti srauto būseną. Intuicija, atsipalaidavimas ir nurimęs protas natūraliai panardina į savas gelmes ir skatina į situacijas žvelgti kūrybiškiau, švelniau.

  • Gerėja gebėjimas susikaupti
  • Mažina kraujo spaudimą
  • Po dienos miške išnyksta nerimas
  • Grižta gilus miegas
  • Stiprina imuninę sistemą
  • Padeda atsigauti po emocinių traumų
  • Mažėja chroniško nuovargio pjūtis
  • Tylos ir žalumos terapija

Klientai ir jų įspūdžiai

TINKLARAŠTIS

Miško maudynių menas ir mokslas VIDEO

Miško maudynių istorija, teorija, praktika ir pritaikymo būdai.Kaip ir kodėl Japonijoje atsirado miško maudynės (shinrin-yoku, miško terapija)? Kokie moksliniai tyrimai pagrindžia jų naudą? Kaip galime jas pritaikyti Lietuvoje (ir ne tik)? Miško maudynės – būdas sąmoningai leisti laiką miške, bet ką tiksliai ten galima veikti?Mila Monk – pirmoji sertifikuota miško maudynių gidė Lietuvoje, baigusi tarptautinio…

Skaityti toliau

Miško maudynių nauda: mažina nerimą, gerina miegą ir gydo nuo ADHD sutrikimo

Gamtos terapijos nauda įrodyta jau praeito amžiaus pabaigoje. Japonijoje kilusios miško maudynės padeda sumažinti streso hormonus, nerimą, gydo nuo ADHD sutrikimo, stiprina imunitetą ir gerina miegą. Naujausioje laidos serijoje susitinkame pasikalbėti su viena iš miško terapijos Lietuvoje pradininkių Mila Monk, kuri plačiau papasakojo apie šią sparčiai populiarėjančia terapijos formą. – Mila, kaip jūsų gyvenime atsirado miško maudynės?…

Skaityti toliau
prenumeruoti miško ramybę
Miško maudynių technikos, renginių naujienos ir mišku kvepiantys tekstai.
Thank you for subscribing!