Esu Mila Monk-serifikuota miško maudynių ir terapijos gidė. Tikiu, kad miškas gydo ne tik pasimetusias emocijas, bet ir leidžia kūnui gyti pačiam.
Šią terapiją pamilau dėl daugelio priežasčių: ji padėjo man atsigauti po profesinio perdegimo ir suprasti miško svarbą miesto žmogaus emocinei bei fizinei sveikatai. Ši kelionė prasidėjo tada, kai vieną rytą po mano namų langais buvo iškirsta daug medžių. Tušti ir negyvi namų langai pradėjo slėgti. Ieškodama būdų, kaip išlipti iš slogios nuotaikos, intuityviai pradėjau leisti daugiau laiko gamtoje, o sužinojusi apie japonišką shinrin-yoku – miško maudynių – metodiką ir ją išbandžiusi praktikoje, greitai pajutau palengvėjimą. Grįžo ramybė ir gyvenimo džiaugsmas.
Bandydama išsiaiškinti, ar tikrai gamta (ar jos nebuvimas) turi įtakos žmogaus būklei, atradau nemažai tai patvirtinančių tyrimų, tarp jų ir atliktus šios knygos autoriaus, japonų mokslininko dr. Qing Li.
“Šiuolaikinio žmogaus problemų šaknys glūdi susvetimėjime nuo gamtos – terpės, kurioje žmonija vystosi milijonus metų, kuri įrašyta į mūsų genetiką. Užsidarę biuruose ir butuose, didžiąją savo gyvenimo dalį, net ir bendravimą perkėlę į virtualią erdvę, mes ne tik daugiau sergame fizinėmis ir psichinėmis ligomis. Vis labiau pervargstame ir nebepastebime natūralios aplinkos, nors ji mums būtina, kad išgyventume.” – kalba autorius.